statystyki szczegółowe

Aktualności

Pechowy remis ze Startem

• autor: klub, 2010-06-17 09:46

Blisko szczęścia była Chełminianka w zaległym meczu ze Startem Pruszcz, który mógł zdecydować o awansie naszej drużyny do IV ligi. Po bramkach Tomka Grzeleckiego oraz Piotra Grossa KS prowadził do 83 min meczu 2-0. Niestety ultraofensywna gra Startu oraz błędy w kryciu spowodowały że rywal dwukrotnie pokonał Przemka Muellera. Druga wyrównująca bramka padła w 4 min doliczonego czasu gry. Tym samym o tym czy Chełminianka awansuje do wyższej ligi zdecyduje sobotni mecz z Polonią Bydgoszcz w Chełmnie.

Kibicom KS-u dziekujemy za oprawe i głośny doping oraz liczymy na kontynuację w sobote.

Relacja w rozwinięciu.

Relacja autorstwa redaktora Sławomira Wojciechowskiego w Gazecie Pomorskiej:

1’ - Patryk Podolski próbował z 30 metrów zaskoczyć Muellera. Zabrakło niewiele.
5’ - rzut wolny dla Chełminianki z 20. metrów. Ziemlewski strzela na raty, ale Góral pewnie chwyta piłkę.
9’ - po akcji Baranowskiego i Grzeleckiego w znakomitej sytuacji znalazł się Szulc, ale fatalnie spudłował. Gdyby był prawonożny Chełminianka prowadziłaby 1:0.
11’ - po rzucie wolnym Janowskiego obrońca Startu zagrał ręką w polu karnym, ale sędzia kazał grać dalej.
13’ - Diane znalazł się przed bramką Chełminianki, ale zamiast strzelać niepotrzebnie chciał podawać.
15’ - kolejna próba Podolskiego zza pola karnego, lecz znów nieskuteczna.
17’ - rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony pola karnego. Szulc jednak pudłuje.
26’ - po dalekim wyrzucie z autu Baranowski główkuje, a piłka po poprzeczce opuściła plac gry.
32’ - najlepsza okazja dla Startu. Strzał Kolmajera broni z trudem Mueller.
41’ - Pawski z rzutu wolnego z 30 metrów uderza mocno, ale nad poprzeczką.
43’ - Gross ucieka z prawej strony obrońcom Startu, zagrywa piłkę na długi słupek, a Grzelecki nie marnuje okazji. 1:0 dla Chełminianki.

46’ - trener Kołacki dokonuje podwójnej zmiany. Woźniak i Kamil Kolmajer meldują się na boisku.
49’ - drugi gol dla Chełminianki. Tym razem Grzelecki podaje, a strzela Gross.
50’ - Woźniak ładnie ograł Kwellę, ale jego podania nie wykorzystał Diane, który zaplątał się w dryblingu.
62’ - Gross ucieka z lewej strony; dośrodkowuje, ale główka Janowskiego niecelna.
64’ - Nowakowski dostaje żółtą kartkę za faul na Grossie.
69’ - szansa Diane, ale Mueller spokojnie broni.
72’ - kibice Chełminianki znakomicie bawią się na trybunach, odpalają fajerwerki.
74’ - Podolski z bliska strzela głową, ale Mueller na luzie przerzuca futbolówkę nad poprzeczką.
76’ - Podolski tym razem uderza z nogi, ale niecelnie.
78’ - Grzelecki wychodzi na czystą pozycje, ale minimalnie się myli.
79’ - kolejna “setka” Grzeleckiego, ale znów brakuje dosłownie centymetrów.
83’ - Adam Kolmajer daje nadzieję gościom. Tylko 2:1.
88’ - na boisku trwa napór Startu, a na trybunach feta kibiców Chełminianki.
90’ - sędzia dolicza 4 minuty.
94’ - piłkę na środku wywalczył Diane. Podał ją do Krzyżanowskiego, a ten natychmiast uruchomił na skrzydle Adama Kolmajera. Ten zagrał futbolówkę na długi słupek, a Woźniak z bliska umieścił ją w bramce. 2:2
95’ - sędzia kończy mecz. Piłkarze i kibice Chełminianki załamani. Awans uciekł w ostatniej chwili.